Ви знаходитесь: » » Ворскла - Волинь 2:1

Додав:admin
Категорія: Звіти про матчі

Фото Олега Дубини

Ворскла перемагає і виходить до 1/8 фіналу Кубку України!

Зовсім недавно ці команди поставили футбольний спектакль у рамках чемпіонату , що завершився рідкісним для українських полів рахунком 3:3. Той матч подавався під соусом протистояння Кварцяного-вчителя і Сачка-учня . Переконавшись , що молодий фахівець досить почерпнув знань у свого наставника, у цей раз можна було акцентувати увагу на кубковому характері обох колективів . Волинь виходила у півфінал , будучи командою Першої ліги . Всього ж лучани тричі зупинялися в кроці від фінального матчу Кубка . Ну а Ворскла показала приклад іншим командам , перервавши гегемонію Динамо і Шахтаря в другому за значимістю турнірі.
Обидва тренери не стали жертвувати Кубком заради чемпіонату і виставили цілком бойові склади , за що їм честь і хвала. При цьому в складах обох команд знайшлося місце дебютантам . Василь Сачко випустив досить атакуючий склад , відрядивши в напад разом з Ахмедом Янузі Адиса Яховіча . Таким чином , замість звичного трикутника в центрі поля діяли Дедечко і Маркоскі . З флангів атакували Громов і Ребенок , при цьому Артем активно зміщувався в центральну зону , а Яховіч навпаки відтягувався назад . Лінію оборони справа наліво склали Сапай , Курилов , Даллку , Пердута , на останньому рубежі - Непогодов .
Віталій Кварцяний , пам'ятаючи про провальний старт в останньому полтавському матчі , спробував максимально наситити центральну зону. Так , номінальний опорник Богдан Шершун часто грав третього центрального захисника разом з Шиковим і Масло . Гошкодеря залежно від ситуації допомагав то Годований на правому фланзі , то Гал Шишу на лівому . Чи не уникав оборонної роботи і єдиний форвард Шумахер , а от стрімкі контратаки повинні були забезпечити Рамон , Бабатунде і новачок Флорентин Матей , вихованець румунської «Стяуа ». Місце у рамці дісталося Віталію Неділько.
Поки господарі поля вчилися грати без Міщенко і з двома нападниками , Волинь встигла провести кілька небезпечних атак , одна з яких таки завершилася голом. Вже на другій хвилині пильність Непогодова перевірив Рамон - воротар не спав і удар під поперечину відбив. Потім Бабатунде рвонув по флангу , увійшов у штрафний , але пробив у сітку із зовнішнього боку воріт . Нарешті , логічним завершенням став гол Шумахера. Все той же Бабатунде розібрався з опонентом перед штрафний і вивів форварда на побачення з голкіпером . Бразилець зближуватися не став , а пробив у дев'ятку . У даній ситуації відзначаємо , що проти потужного Шумахера довелося грати не габаритному Пердуті , до того ж Курилов затримався на лінії , дозволивши 77- му номеру уникнути офсайду .
Довелося Ворсклі активізуватися , хоча до пори до часу нічого путнього у підопічних Сачко не виходило. Хіба що Даллку приклався по м'ячу з-за штрафної , трохи не влучив , але спровокував гучну словесну тираду від Віталія Кварцяного , якого особливо було чути на напівпорожньому стадіоні. У цей відрізок було помітно , що Яховіч поки далекий від ідеального взаєморозуміння з партнерами. Ілюстрацією став епізод , коли Адіс і Янузі разом пішли на подачу від Сапая - Яховіч головою то пробив , але партнер йому явно завадив .
Зрозумівши , що по центру прорватися буде складно , полтавчани включили фланги. Одна з таких атак ледь не призвела до взяття воріт - Громов прийняв м'яч у штрафному суперника після прострілу з лівого флангу від Пердути , але переграти Неділько в ближньому бою не зміг. Тут же Шумахер міг зменшити запал футболістів Ворскли , але після його потужного удару метрів з 25 -ти м'яч влучив у поперечину. Більше нічим цікавим в першому таймі команди глядачів не порадували .
На другий тайм Кварцяний випустив замість Матея Еріка Матуку , продемонструвавши явне бажання зіграти на утримання рахунку . Ось тільки імпульсивний тренер мабуть, занадто заспокоїв своїх підопічних , які , починаючи з 55- ї хвилини , надали супернику повну свободу дій.
Отже , хронологія подій. 55- я хвилина - Ребенок не влучає у ворота з п'яти метрів після прострілу від Яховіча (справедливості заради відзначаємо , що бічний зафіксував офсайд у Павла , правда , вельми спірний ) . 56- я хвилина - Дедечко не зумів реалізувати вихід один на один після пасу Громова , Неділько виручив Волинь. 57- я хвилина - Громов виявився з м'ячем перед воротами , затягнув з ударом і отримав по нозі від Шикова , арбітр пенальті не дав , але Артем повинен був вирішувати епізод ще до контакту з Ванче .
Здавалося , не реалізувавши такі моменти , Ворскла знітиться , але на 62 -й хвилині полтавчанам вдалося зрівняти рахунок. Розігравши кутовий , Маркоскі подав , а Дедечко , забутий Годованим , головою нарешті пробив Неділька.
Лучани нарешті прокинулися і стали відповідати на постійні атаки Ворскли . Втім , в даному випадку варто говорити про взяту підопічними Сачко паузу . Тим часом , на 67 -й хвилині Масло замикав подачу зі штрафного від Бабатунде , але зовсім трохи не влучив по воротах. Потім Шиков вистрілив зі штрафного - Непогодов кулаками відбив м'яч.
Назбиравши енергії , Ворскла знову пішла в наступ , але натрапила на самовіддану гру Віталія Неділька . Як же грав воротар ! Ногою відбив м'яч після удару Ребенка з гострого кута після розіграшу Страшнова , парирував удар Сапая , нарешті , намертво взяв м'яч після удару з розвороту від Янузі з 11- ти метрів . Те , що Волинь дотягла до овертайму цілком і повністю заслуга воротаря. До слова , могла команда Кварцяного вирішити результат в компенсований арбітром час , але Шумахер , отримавши м'яч на лінії штрафного , замість виходу один на один віддав перевагу віддати пас під удар партнеру . Відповідно момент був упущений.
В овертаймі Волинь вже не дозволяла Ворсклі грати так само хвацько в атаці. Проте , шанси були в обох команд . Наприклад , Шумахер бив головою після навісу з флангу - неточно , а на 101 -й хвилині класну комбінацію ударом у нижній кут з меж штрафного завершував Дедечко , але Денису не вистачило зовсім небагато.
Помінявшись сторонами , Волинь упустила можливість реалізувати штрафний , за що і поплатилася . Безсумнівним героєм Полтави у цей вечір став гравець національної збірної України Денис Дедечко . На 115 -й хвилині хавбек завдає дальній удар і м'яч залітає під поперечину. І лише після цього Василь Сачко проводить першу заміну: замість Йована Маркоскі вийшов Володимир Чеснаков . На останніх хвилинах Ворскла була близька до того , щоб збільшити свою перевагу. Зокрема , Неділько потягнув удар Ребенка , а записати на свій рахунок хет-трик Дедечко завадив рикошет . На цьому все. Ворскла - в 1/ 8 фіналу , тоді як Волинь продовжує будувати нову команду , але в цьому сезоні тільки для чемпіонату .