Ви знаходитесь: » » Легіонерська доля. "Ворскла"
29
сер

Легіонерська доля. "Ворскла"

  • 100
Додав:admin
Категорія: Статті
Легіонерська доля. "Ворскла"


Продовжуємо розповідати про легіонерів, що колись захищали кольори українських клубів, а зараз заробляють собі на хліб (або вже й мають футбольну пенсію) за кордонами нашої Батьківщини. Черговий матеріал присвячений ФК "Ворскла".

Всього у складі полтавської "Ворскли" виступав 61 іноземний футболіст. Серед них є представники "екзотики" на українських теренах - еквадорець Пітер Меркадо та представники Туркменістану, Таджикістану та навіть США. Найбільше представництво має Сербія – сім футболістів, ще дві країни мають по шість представників – Білорусь та Росія.
На сьогоднішній день за полтавчан виступає п'ять легіонерів. Серед тих, хто вже залишив команду, кар'єру в Україні продовжують: новачок "Говерли" Дебатик Цуррі та Лакі Ідахор у луганській "Зорі".
Сама "Ворскла" є середняком української еліти (доволі міцним, слід зазначити), тому й легіонери, які виступали у Полтаві, то не футболісти топ-рівня, зате роботяги, однак деякі з них все ж змогли залишити слід у футбольній історії.

Легіонерська доля. "Ворскла"


Брати Володимир та Михайло Маковські після "Ворскли" пограли ще трохи в Україні, повернулися до Білорусі, а вже звідти подалися у 2005 до азербайджанського "Інтера". Могли виграти Кубок Азербайджану, але "Інтер" поступився у фіналі. Потім обидва в 2006 повернулися до Білорусі. Володимир став володарем Кубку Білорусі у складі "Нафтана" сезону 08/09, а завершував кар'єру гравця у "Городеї" у 2012 році. Тоді ж отримав посаду старшого тренера "Городеї". На сьогоднішній день є старшим тренером у команді "Іслочь", яка є середняком першої білоруської ліги.
Михайло ж пограв два сезони поряд з братом у "Городеї". В 2012 році перейшов у "Сморгонь", який залишив у січні 2013 року після чого завершив кар'єру гравця.
Еквадорець Пітер Меркадо досвід виступів за межами Батьківщини обмежив "Ворсклою". Щоправда він нібито мав продовжити після Полтави кар’єру у "Кривбасі", але не склалося. І хоча в Україні еквадорець навіть обзавівся сім'єю, все ж вирішив продовжити виступи в рідному Гуаякілі. Після повернення до Еквадору він змінював клуби щороку, а інколи і по два за рік. Наразі є гравцем напівлюбительського "Ферравіаріоса".
Литовець Андріус Йокшас, який не був основним у "Ворсклі", ще довго пограв в Україні за "Таврію", а з літа 2010 грає на Батьківщині. В складі "Екранаса" у 2011 році став чемпіоном Литви, а на сьогоднішній день є гравцем "Атлантаса" з Клайпеди.
Серб Мирослав Груміч після того як залишив "Ворсклу" у 2008 пограв на Батьківщині за "Банат", а з сезону 2010/11 виступає в Угорщині. Щоправда його команди не є лідерами в чемпіонаті, але результативність він показує трохи кращу, ніж у Полтаві. В сезоні 11/12 Груміч став другим бомбардиром "Капошвара". З минулого сезону він захищає кольори клубу "Печ", де взагалі став кращим не тільки бомбардиром, але й кращим по системі гол+пас, хоча показники ще ті, всього 6+8.
Македонець Філіп Деспотовскі є одним з двох легіонерів "Ворскли", які є володарями Кубку України 2009 і виступають за межами нашої держави. Македонець досить несподівано для всіх вирішив залишити Полтаву у 2010. Ніхто не очікував, що він опиниться в Азербайджані. Але в складі місцевого "Інтера" Деспотовскі закріпитися не вдалося і він вже наступний сезон розпочав у складі клубу "Работнічкі" у Македонії. Сезон 12/13 розпочав у другому грецькому дивізіоні у клубі "Піерікос", а під час зимового трансферного вікна повернувся до Македонії у "Тетекс", де грає і донині.
Інший володар Кубку України – вічно перспективний Деніс Главіна після свого українського етапу кар’єри розчарував тих, хто дійсно вірив у його перспективи.

Легіонерська доля. "Ворскла"


Вже розпочався четвертий сезон після "Ворскли", а він за цей час забив лише одного разу в першому постукраїнському сезоні у складі польської "Арки". Потім був хорватський "Вараджин", а на сьогодні, вже другий сезон поспіль, є гравцем РНК "Спліт". Поточний сезон Главіна почав як гравець основи, а минулий провів будучи гравцем запасу – всього 10 матчів у чемпіонаті в активі хорвата.
Ще один хорват Саша Джурічіч Полтаву змінив на Сімферополь, який залишив під час великої чистки "Таврії" у листопаді 2011. Довгий час не міг знайти собі нового клубу. Зараз є гравцем команди одного з нижчих дивізіонів Хорватії "Ускок" Кліс.

Легіонерська доля. "Ворскла"


Румун Каталін Лікіою продовжив кар’єру в молдавських клубах "Олімпії" з Бєльц та "Ністру" Отачь. В січні 2013 румун вирішив залищити Європу і подався в пошуках футбольного щастя (а може не тільки футбольного) до Канади, де став гравцем одного з маленьких клубів - ФК "Кінгстон".
Зоран Павлович, який народився в боснійському місті Тузла, є хорватом за національністю, а виступав за збірну Словенії, після українського етапу кар’єри найбільшого успіху досяг у словенському "Мариборі", з яким ставав чемпіоном Словенії у 2009 році. А загалом змінив вже 10 клубів після "Ворскли" (тут і представники Чехії, Словенії, Німеччини та Австрії). Зараз дограє, адже йому вже 37, в Австрії у любительському "Зульмталі".
Ще один словенець Русмін Дєдіч після повернення з України грає виключно на Батьківщині. В його кар’єрі значаться "Олімпія", "Горіца" та "Рудар".
Молдаванин Сергій Епуряну продовжив кар’єру в "Кривбасі", а потім пограв за молдавський "Ністру", казахський "Тараз" та білоруський "Нєман". Наприкінці 2012 року завершив кар’єру гравця в "Ністру".
Тунісець Соф’єн Мелліті грав у Туреччині за "Газіантепспор", але невдало. Хоча це не завадило йому потрапити до складу збірної Тунісу на ЧС-2006. Потім було повернення на Батьківщину і вояж на Аравійский півострів, де трохи пограв за "Аль-Шабаб", а потім подався до Оману, де і завершив свою кар’єру.
Бронзовий призер 1997 року у складі "Ворскли" Велін Кефалов повернувся до Болгарії, де виступав за "Етир" та "Спартак" з Плевена. Після завершення ігрової кар'єри гравця приступив до тренерської роботи, яка в нього є більш яскравою, ніж кар'єра гравця. В 2010 році Кефалов разом з "Літексом" став чемпіоном Болгарії, а в 2011, будучи тренером "Етиру" визнаний тренером року в себе на Батьківщині.
Болгарин Йордан Петков повернувся до Болгарії, де пограв за софійські "Локомотив" та "Славію". Потім рік виступав за турецький "Самсунспор" і знову повернувся до Болгарії, а кар’єру гравця звершив на "Кіпрі" у стані "Ерміса".
Американець Луіс Бербарі після сезону 95/96 проведеного у Полтаві, повернувся до США, де грав за команду "Нешвіл Метрос", який тоді виступав у другому амениканському дивізіоні
Карлос Фронтіні, який має як аргентинське так і бразильське громадянство, після "Ворскли" змінив вже два десятка клубів, серед яких є такі як "Сантос", "Понте Прета", "Ботафого" та корейський "Поханг Стілерс". На сьогоднішній день футболіст виступає за клуб "Віла Нова" зі штату Гояс.

Андрій Облещук UA-Футбол
Переглядів: 1830 Коментарів: 0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Яндекс.Метрика