Ви знаходитесь: » » Василь Сачко - представник олдскул?
04
лис

Василь Сачко - представник олдскул?

  • 0
Додав:admin
Категорія: Статті

Василь Сачко - представник олдскул?

Фото Олега Дубини 

 

За перше коло Ворскла Василя Сачка набрала 25 очок і продовжує триматися в шістці кращих команд чемпіонату України. Секрет такого успіху явно криється в персоні тренера.

 

Чомусь поняття олдскул щодо футболу носить незримий негативний відтінок. Всі хочуть бути модними і сучасними. Називаючи когось олдскул, зазвичай переслідують завдання образити, мовляв, дотримується давно забутих принципів і не встигає за плином часу. Часто на такі слова ображаються. Однак є й ті, хто, навпаки, вважає такі порівняння компліментом. Зрештою базисом однією з головних епох у світовій культурі - епохи Ренесансу - був справжнісінький олдскул.

Василь Сачко, незважаючи на свій піонерський як для головного тренера вік і дебютний досвід роботи, також виглядає справжнім представником олдскул. У манері поведінки, в підході до тренерської роботи, у грі його команди. Від молодої людини в будь-якій професії завжди чекають свіжих ідей, якими б деколи нісенітними вони не були. Сачко - молодий фахівець, проте в діях його команди відчувається досвідчена рука. Мало хто при вигляді гри Ворскли скаже, що нею керує 38-річний фахівець з чотиримісячним досвідом роботи.

Навіть у словах Сачко вловлюється щось давно відоме. Під час кар'єри гравця він практично не давав інтерв'ю. Мовляв, нема чого сказати, не любить говорити і десь навіть соромиться. Та й зараз в інтерв'ю Сачко не доводиться чекати веселих оповідань і шокуючих одкровень. Він спокійно говорить, використовуючи кліше на кшталт "Це футбол", "Мені немає в чому дорікнути своїх підопічних", м'яч круглий, поле рівне, матч триває 90 хвилин, грають дві команди і все таке. А хіба першочергове завдання тренера в тому, щоб довго і переконливо виступати перед публікою? Це робота політиків.

У даному випадку це навіть плюс для Сачко. Каже він ніби й загальними фразами, але при цьому його команда виглядає неймовірно підготовленої з точки зору тактики. Дійсно не потрібно багато слів, щоб сказати правду.

У кар'єрі Сачко було кілька клубів. Найбільш помітний період пов'язаний з Волинню і Ворсклою. Віталій Кварцяний першим повірив у нього, створив з нього футболіста хорошого рівня, а Микола Павлов продовжив футбольне довголіття і дозволив домогтися найбільших успіхів. Зазвичай на питання, мовляв, у кого зі своїх колишніх тренерів ви перейняли свою манеру, відповідають дипломатично. І те, що взяв у кожного потроху, і те, що у мене свій. Але на всі питання відповіді дає гра.

Ворскла Сачко - це симбіоз Волині Кварцяного і Ворскли Павлова. У першу чергу полтавчани грають, немов пристойна британська команда кращих зразків - тобто використовуючи фланги. Це не той карикатурний стиль, який прийнято називати "типовим британським", а справжня гра з виводом гравця у фланг на швидкості. До слова, у Кварцяного і Павлова в цьому є спільна риса, вони обидва люблять атакувати флангами і часто забивають після таких комбінацій. І це не той варіант «віддайте м'яч Ребенку, а він вже все зробить». Тоді б суперник просто розкусив такий варіант і не відпускав лівого вінгера Ворскли. Він у кожному матчі створює гольові моменти і забиті м'ячі. Якби Ворскла отримала на правому фланзі гравця з такими ж характеристиками (наприклад, за прикладом Ребенка повернула б і Кулакова), то могло бути ще потужнішим.

Важливим моментом стало запрошення типового центрфорварда Яховіча. Янузі гравець певних якостей, після боротьби з ним у захисників завжди болять спина і боки, однак він не забивний гравець, не природжений таргетмен. Яким був, до речі, сам Сачко. А для успішних флангових дій потрібні гравці такого типу.

Щодо нинішньої Ворскли особливо актуальні два слова: баланс і організація. Про багатьох гравців полтавчан можна сказати, що він непоганий гравець чи перспективний хлопець, але без натяків на зірковість. Проте гра у команди продумана і відпрацьована від початку до самого кінця. Чіткість, розуміння і правильне виконання. Гравці після відбору м'яча в певній зоні завжди знають, куди потрібно віддавати, щоб зберегти м'яч і перебудуватися, а якщо є можливість для швидкої атаки - є кому віддати пас вперед.

У Сачко немає божевільних або, як сказав би хтось, оригінальних ідей. Напевно, комусь здасться, що це погано. У сучасному світі всі хочуть виділятися на фоні інших. Люди готові піти на безглуздя, аби не здаватися схожими на когось. Але Ворскла навряд чи замислюється на цей рахунок.

Може бути, дійсно добре придумувати щось нове і перш невідоме. З іншого боку футболу вже 150 років виповнилося, за цей час у грі сталося багато всього. І чим гірше той, хто просто вміло використовує колишні напрацювання? Нове, як відомо, добре забуте старе. Справжній олдскул.


Ігор БОЙКО, football.ua

Переглядів: 1504 Коментарів: 0
Информация
Посетители, находящиеся в группе Гости, не могут оставлять комментарии к данной публикации.
Яндекс.Метрика